Dni Ryk i Dożynki 2019

Serdecznie zapraszamy do wspólnych obchodów Dni Ryk

w sobotę 24 sierpnia

oraz do uczestnictwa w Powiatowo-Gminnych Dożynkach

w niedzielę 25 sierpnia

Zapraszamy wszystkich Państwa do jak najaktywniejszego uczestnictwa w Święcie naszego miasta.

Dni Ryk, które w tym roku będziemy obchodzić w dniach 24-25 sierpnia, to czas wielu atrakcyjnych wydarzeń o charakterze kulturalnym,sportowym i obrzędowym . Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta, gminy i powiatu ryckiego skorzystają z proponowanej oferty wspólnej zabawy i wypoczynku, a goście z innych miejscowości regionu w tych dniach licznie nas odwiedzą.

Planując tegoroczne święto miasta, staraliśmy się skierować naszą ofertę do szerokiego grona uczestników, od dzieci i młodzieży, do ludzi starszych, coś dla siebie powinni znaleźć ludzie sportowo aktywni, wędkarze, zwolennicy dobrej muzyki. I tak pierwszego dnia, 24 sierpnia, na stadionie miejskim zaprezentuje się rycki zespół muzyczny Crank Fly, zespół The Postman z Polkowic oraz gwiazda wieczoru FEEL. W tym dniu nie zabraknie animacji tanecznych, zabaw i konkursów dla dzieci, pokazu w wykonaniu Klubu Karate Tradycyjnego w Rykach. Niepowtarzalnym wydarzeniem będzie eksplozja kolorów, która odbywać się będzie o równych godzinach począwszy od godz.15:00. Najmłodszych zapraszamy do Bajkowego Ogródka zorganizowanego przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Rykach oraz Kącika Animatora, gdzie warsztaty poprowadzą instruktorki MGCK w Rykach. Niepowtarzalną atrakcją będzie niewątpliwie wystawa obrazów 3 D, na których zobaczyć będzie można dinoazury. Sportowe zmagania zapewni turniej koszykówki na boisku ,,Orlik’’ i turniej piłki plażowej na boisku LO w Rykach. Dzień ten zwieńczy pokaz fajerwerków.

Następnego dnia, 25 sierpnia, odbędą się Powiatowo-Gminne Dożynki, które stanowią podziękowanie rolnikom za plony i podtrzymanie wielowiekowej, polskiej tradycji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Tego dnia na stadionie miejskim odprawiona zostanie Msza Św. Dziękczynna z oprawą muzyczną Orkiestry Dętej OSP w Rykach, następnie odbędzie się ceremonia wręczenia chleba, korowód dożynkowy i prezentacja wieńców z terenu Gminy Ryki i Powiatu Ryckiego. W części artystycznej zaprezentuje się Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Ryki, Zespół Tańca Ludowego Ryki wraz z Kapelą Rykowiacy, Chór Seniora Relaks, zespoły śpiewacze Kawęczyn i Babeczki z Zawitały. Dożynkowy wieczór rozpocznie coverowy zespół WINYL BAND z wiązanką znanych, polskich przebojów, dla fanów disco-polo zagra MeGustar, a do tańca porwie dobrze znany zespół LAVERS. W trakcie trwania imprezy dostępna będzie wystawa sprzętu rolniczego, płodów rolnych, stoiska z rękodziełem artystycznym i lokalnymi produktami. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zabawach ludowych przygotowanych przez instruktorów MGCK oraz obejrzeć interaktywny program ,,Przygody Sianochopów’’. Tego dnia odbędą się także zawody wędkarskie na stawie ,,Skalski’’, turniej brydża sportowego w MGCK oraz turniej plażowej piłki siatkowej na boisku LO w Rykach.

Bogactwo atrakcji przygotowali Organizatorzy: Gmina Ryki, Powiat Rycki, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach, Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach, Koła Gospodyń z Gminy Ryki.

Patronat medialny: Twój Głos, Katolickie Radio Podlasie i Podlasie24.pl, Dziennik Wschodni, LRY24.pl, Radio Lublin, TVP Lublin, Echo Katolickie, Dęblin News.

Zachęcamy Państwa, warto w tych dniach być razem.