KONKURS KULINARNY „TALERZ PEŁEN TRADYCJI”

Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym pt. „Talerz pełen tradycji”.

Celem konkursu jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji kulinarnych regiony oraz popularyzowanie tradycji ludowej.

Przedmiotem Konkursu jest zaprezentowanie własnoręcznie przygotowanej potrawy tradycyjnej z wykorzystaniem produktów pochodzących od miejscowych rolników zgodnie z tradycją regionu, własnoręcznie przygotowanego tradycyjnego słodkiego wypieku.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
1. Potrawa tradycyjna – potrawy konkursowe z wykorzystaniem warzyw od miejscowych dostawców z własnych upraw, przygotowane zgodnie z tradycyjną recepturą.
2. Tradycyjny słodki wypiek – w tej kategorii znajdą się ciasta i wypieki tradycyjne (z wyjątkiem pieczywa) przygotowane z jabłek i malin pochodzących z terenu gminy i jej najbliższych okolic przygotowane zgodnie z tradycyjnymi przepisami.

Aby wziąć udział w Konkursie należy złożyć wypełnioną Kartę Zgłoszeniową: osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach ul. Warszawska 11, 08-500 Ryki lub drogą elektroniczną na adres centrumkultury.ryki@wp.pl oraz zaprezentować potrawę lub wypiek w dniu 28.08.2022r. w Rykach.

Eliminacje konkursowe odbędą się w dniu 28 sierpnia 2022 r. w siedzibie Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach przy ul. Warszawskiej 11.