Koncert z okazji Dnia Seniora

W dniu 23 października w Kinie Renesans odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Seniora, którego organizatorami był Polski Związek Emerytów, Rencistów I Inwalidów oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach.

Życzenia dla Seniorów złożyli: Starosta Powiatu Ryckiego Dariusz Szczygielski, Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Bieńczyk oraz Dyrektor MGCK Donata Łukasiak. Przy okazji tego święta podziękowano także osobom, grupom i stowarzyszeniom pracującym z seniorami i na rzecz seniorów na terenie naszej Gminy.

Podczas tego wydarzenia zostały także wręczone medale, odznaczenia i dyplomy .

Dużą Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Rykach otrzymali : Starosta Rycki – P. Dariusz Szczygielski oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach – p. Donata Łukasiak . Ponadto kilku wyróżniających się seniorów otrzymało Małe Odznaki Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rykach .

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna z udziałem lokalnych zespołów artystycznych: Zespół Śpiewaczy Karczmiska, Chór Seniora Relaks, Zespół Tańca Ludowego „Ryki” oraz solistki z MGCK. Dodatkowo na wszystkich zebranych czekał przepyszny poczęstunek – tort ufundowany przez Burmistrza Ryk p. Jarosława Żaczka .

Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i nieustającej energii.