Legendy Bieszczadu. Wystawa ilustracji Agaty Karpińskiej i wieczór amatorski Adama W. Faluszczaka

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wernisaż ilustracji Agaty Karpińskiej połączony z wieczorem autorskim i promocją książki „Biała Dama z Sobienia oraz inne legendy Bieszczadu” Adama W. Faluszczaka.

Wernisaż odbędzie się w sobotę 29 czerwca o godzinie 16:00 w naszej galerii!

Czeka na Państwa wieczór pełen magii i historii, podczas którego będzie można podziwiać niezwykłe ilustracje inspirowane tradycyjnymi motywami zdobniczymi z bieszczadzkich wiejskich chat, naczyń i przedmiotów codziennego użytku. Prace Agaty Karpińskiej nawiązują do bogatej kultury Łemków i Bojków, odzwierciedlając unikalne wzory i symbolikę tych regionów. Każda ilustracja stanowi hołd dla dziedzictwa tych kultur.
W ramach wernisażu odbędzie się również wieczór autorski, podczas którego będą czytane legendy bieszczadzkie, a autor opowie o ich pochodzeniu i znaczeniu. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w świat bieszczadzkich opowieści, poznać ich historię i tradycje, które od wieków stanowią integralną część kultury tego regionu.
Dodatkowo, podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki z ilustracjami, którą autor legend i ilustratorka będą podpisywać na miejscu. To doskonała okazja, aby zdobyć wyjątkowy egzemplarz z autografami oraz unikatową dedykacją.
Nie przegapcie tego magicznego wieczoru! Przyjdźcie w sobotę 29 czerwca do naszej galerii, aby doświadczyć piękna tradycji bieszczadzkich legend, poznać ich głębokie znaczenie, podziwiać niezwykłe ilustracje w dużym formacie i zakupić wyjątkową książkę, która będzie Waszym przewodnikiem po tajemniczych Bieszczadach. Przecież właśnie zaczynają się wakacje. Do zobaczenia!

Od autora
Od najmłodszych lat słuchałem historii opowiadanych przez Mamę, a czasami przez Tatę. Oprócz klasycznych bajek i baśni były też opowieści związane z moimi rodzinnymi stronami, z Bieszczadami. Teraz, po wielu latach, postanowiłem przypomnieć i przybliżyć te legendy współczesnemu Czytelnikowi. Informacji o opisywanych wydarzeniach szukałem w różnych źródłach, żeby jak najrzetelniej oddać tło i charakter bieszczadzkich opowieści. Ludzie, którzy zamieszkiwali Bieszczady i tworzyli kulturę tego regionu, zasługują, żeby przypomnieć ich dokonania, tradycje i opowieści.
Jeżeli ta pozycja Wam się spodoba, to może w przyszłości napiszę następne Legendy. Kto wie…
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Adam W. Faluszczak