Ferie zimowe 2017 z Miejsko – Gminnym Centrum Kultury

W czasie ferii dzieci uczestniczyły w zajęciach teatralnych, podczas których przygotowywały własną inscenizację na podstawie wiersza pt. „Kartofelek”, zaprezentowaną przed publicznością na Balu Maskowym.
Na zajęciach uczestnicy pod okiem doświadczonej instruktorki Joanny Zakrzewskiej uczyli się podstawowych technik aktorskich, gry ciałem i gestem, poruszania się na scenie, ćwiczyli dykcję i emisję głosu.
Warsztaty teatralne połączone były z zajęciami plastycznymi, na których wykonane zostały scenografia i dekoracje do przedstawienia. Część plastyczna prowadzona przez instruktorkę plastyki Agatę Karpińską.
 
Zajęcia prowadzone przez instruktorkę plastyki Agatę Karpińską polegały na wytworzeniu własnego egzemplarza książki.
Uczestnicy poznawali od podstaw proces powstawania książki od pomysłu do druku.
Warsztaty miały za zadanie zapoznać dzieci z technikami introligatorskimi – szyciem stron, tworzeniem okładki.
Na warsztatach uczestnicy pod okiem animatorki Sylwii Lange, wykonywali tradycyjne maski weneckie.Każda maska wykonywana była bezpośrednio na twarzy, dzięki czemu posiada unikalny kształt dopasowany do właściciela maski. Dekoracje to autorskie projekty dzieci :)
Wycieczka do Radomia na spektakl „Baśń o dzielnym Radomirze” była jedną z wielu atrakcji tegorocznych ferii zimowych.

W niedzielę w naszym Centrum Kultury odbył się prawdziwy Bal Maskowy!Podczas imprezy dzieci wraz z rodzicami brały udział w konkursach i zabawach tanecznych, malowały twarze, modelowały balony.Uczestnicy trwających podczas ferii warsztatów plastyczno-teatralnych zaprezentowali przedstawienie pt. „Kartofelek”.

W czasie zabawy zostali także wyłonieni i nagrodzeni zwycięzcy Gry miejskiej „Śladami Poniatowskich”.
Ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego „Moje kino – moja bajka” – wszystkie prace konkursowe do obejrzenia na wystawie pokonkursowej w Kinie Renesans.Poniżej fotorelacja z Balu :)Zdjęcia dzięki uprzejmości Video Lenka Studio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *