Spotkanie z lokalna historią – wycieczka do Woli Gułowskiej i Woli Okrzejskiej

W związku z obchodzoną 81. rocznicą ostatniej bitwy wojny obronnej 1939 r. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do udziału w wycieczce krajoznawczo-historycznej do Woli Okrzejskiej i do Woli Gułowskiej. Wyjazd organizowany jest w ramach Spotkań z lokalną historią – zadania realizowanego w projekcie „Wolność jest w nas” dofinansowanego z programu NIEPODLEGŁA.

Podczas wyjazdu poznamy historię naszego narodowego noblisty – Henryka Sienkiewicza zwiedzając z przewodnikiem Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, wspólnie wejdziemy na Kopiec Sienkiewicza, a następnie udamy się do Woli Gułowskiej, gdzie zwiedzimy zabytkowy barokowy Klasztor OO. Karmelitów – Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września, a także poznamy historię ostatniej bitwy kampanii wrześniowej w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków. Zwiedzimy także tamtejszą izbę regionalną, szkółkę rzeźbiarską oraz salę myśliwską.

Niedziela, 18.10.2020 \  godz. 09:30

Koszt wycieczki to tylko 15 zł/os (bilety wstępu do muzeów).

Zapewniamy bezpłatnie:

– transport autokarowy

– ognisko (kiełbaski też)

– usługę przewodnika.

Informacje i zapisy telefoniczne pod nr 81 865 16 16 lub osobiście w Centrum Kultury /pałacyk/.

Zadanie realizowane jest przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach w ramach projektu „Wolność jest w nas” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.