Gra Miejska „Tropem Orlika”

Już od TERAZ możecie wziąć udział w grze miejskiej Tropem „Orlika”! Ze względu na warunki epidemiologiczne przenosimy się do świata wirtualnego, a by w całkowicie niewirtualny sposób wędrować TROPEM ORLIKA!
Jak dołączyć do gry? To bardzo proste! Wystarczą trzy kroki:
-> pobierz na swojego smartfona aplikację TerraRun (link poniżej)
-> wpisz w wyszukiwarce w aplikacji tytuł naszej gry: Tropem Orlika
-> rozpocznij grę
Gra trwa 60 minut i odbywa się na terenie Ryk – aby wziąć udział musisz fizycznie znajdować się w oznaczonych w grze punktach na terenie miasta Ryki. Punkt startowy znajduje się obok MGCK /pałacyk/. Wszystkie osoby, które ukończą grę zapraszamy po odbiór nagród do MGCK
W grze możecie wziąć udział indywidualnie lub w grupach w dogodnym dla Was czasie – gra jest dostępna cały czas

W związku z realizacją projektu „Wolność jest w nas” w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach proponuje Państwu udział w specjalnie z tej okazji zorganizowanej grze miejskiej pt.”Tropem „Orlika”.
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, w szczególności młodzież, która chciałaby lekcję historii odrobić w sposób ciekawy i angażujący. Przygotowaliśmy dla Państwa fabularyzowaną grę pod hasłem „Tropem Orlika”. Gra odbywa się na terenie miasta Ryki, z którym związany był mjr Marian Bernaciak ps. „Orlik”. Trasa gry uwzględnia miejsca związane z nim jako dowódcą oddziału partyzanckiego AK.
Fabuła gry opiera się na tym, że w dawnym sklepie Orlika odnaleziono pozostawiony przez niego list, w którym bohater pisze o tajemniczej skrytce, którą muszą odnaleźć uczestnicy gry. Uczestnicy gry wędrują w kilkuosobowych grupach po ulicach Ryk zgodnie z trasą oznaczoną na mapie i wykonują wskazane przez Bernaciaka zadania wymagające uwagi, spostrzegawczości, orientacji w terenie i refleksu. Jeśli przejdą tę próbę, będą godni otrzymać pośmiertny podarunek od samego Orlika. Do udziału w grze nie jest wymagana szczegółowa znajomość tematu – wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zagadek, uczestnicy znajdą na trasie gry.

Gra odbędzie się w dniu 23 października 2020r. W godzinach od 9.00 do 13.00 będzie można zgłosić się w punkcie startowym w Izbie Pamięci „Orlika”, aby podjąć grę. Czas gry to około 1 godzina.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy pamiątkowe oraz upominki, a najlepsze grupy dodatkowo nagrody rzeczowe.
Zainteresowanych udziałem w grze, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne z informacją o ilości osób chętnych pod numerem telefonu 81 865 16 16. W załączeniu przesyłamy Regulamin uczestnictwa.
Informujemy, że Miejsko-Gminne Centrum Kultury dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizowanych wydarzeń oraz zajęć artystycznych. Pracujemy zgodnie z wytycznymi Inspektora Sanitarnego, dbamy o zachowywanie odpowiedniego dystansu, noszenie maseczek oraz dezynfekcję. Podczas gry zadbamy, aby uczestnicy nie mieli kontaktu z innymi grupami biorącymi udział w zabawie.

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ Tropem Orlika