Tworzymy Słuchowisko

DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ SIĘ POBAWIĆ W TEATR.

Każdy z nas, choć przez chwilę, podczas bawienia się zabawkami wcielał się w rolę groźnego wilka, czy drżącego ze strachu wróbelka. Wydawał dźwięki nadlatujących samolotów, czy odgłosy zderzających się samochodów. Był uroczą królewną na balu albo płaczącym bobasem w wózeczku.

Kochani, dziś Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Rykach proponuje Wam zabawę z tekstem. Puśćcie wodzę fantazji i czytając tekst spróbujcie naśladować występujące w nich postaci. Spróbujcie wydobyć z siebie różne dźwięki, które Waszym zdaniem nadałyby dramaturgii opisywanego wydarzenia. Np. w wierszu pt. „Pali się”, możecie z różnym natężeniem przerażenia, zdziwienia czy złości przekazać informacje o pożarze, nagrać naśladowane odgłosy jadącej syreny strażackiej, wcielić się w postać burmistrza itd.

Proponujemy Wam 2 teksty:

  • Jana Brzechwy  „Pali się”
  • Juliana Tuwima „Ptasie radio”

Wybierzcie sobie jakiś fragment jednego tekstu – nie musicie się uczyć na pamięć -po prostu czytając go, wyraźcie swoje emocje i nagrajcie to. Nagranie prześlijcie na adres: joanna.zakrzewska.mgck@gmail.com do dnia 15 stycznia. My zaś zmontujemy Wasze nagrania i stworzymy wspólne słuchowisko, które wyemitujemy na kanale YoyTube MGCK.

Liczymy na wspólną zabawę.

 

W załączeniu teksty:

Jan Brzechwa – Pali się

Julian Tuwim – Ptasie radio