Wyjazd studyjny na Ziemię Sandomierską zrealizowany w ramach operacji pn. „Ryki- Owocowy Raj” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 ,Plan Operacyjny na lata 2022-2023

W dniach 23-24 września 2022 r. odbył się wyjazd studyjny na Ziemię Sandomierską zrealizowany w ramach operacji pn. „Ryki- Owocowy Raj” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 ,Plan Operacyjny na lata 2022-2023.

Podczas naszego spotkania podążaliśmy Sandomierski Szlak Jabłkowy , podziwiając uroki pięknego Sandomierza oraz odkrywając miejsca takie jak : zabytkowy Młyn w Trzykosach, Izba Regionalna w Wielogórze. Dodatkowo odwiedziliśmy tłocznię soków w Somborcu , Winnicę Sandomierską , winnicę „Na Zawrociu” , gdzie zapoznaliśmy się z uprawą winorośli, degustacją owoców i win oraz pobyt w sadzie jabłkowym. Wiele uśmiechu dał występ artystyczny- Muzyczny „Grzaniec” w wykonaniu Ani i Jacka Przybyszów, podczas którego degustowaliśmy świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne oraz wspólne śpiewanie.

Zakończeniem naszego wyjazdu był wykład Pani Alicji Stepień- prezes Zarządu Stowarzyszenia „Sandomierski szlak jabłkowy”.