WERNISAŻ WYSTAWY I WARSZTATY DOROTY OPOLSKIEJ – MAKSYM OD SPICHLERZA DO MIĘĆMIERZA

Kazimierz Dolny w kolażach Doroty Opolskiej- Maksym to niezwykłe, urokliwe i klimatyczne miejsce. Prace prowadzą odbiorcę w baśniowy, pełen magii kazimierski plener. Są naładowane pozytywnymi emocjami, barwne, malownicze – właśnie takie jak Kazimierz Dolny.

W albumie który stworzyła Dorota Opolska- Maksym ” OD SPICHLERZA DO MIĘĆMIERZA – Kazimierz Dolny tkany obrazem i słowem” znajdują się podstawowe informacje o mieście zobrazowane artystycznymi kolażami. Przewodnik/ album jest atrakcyjny także dlatego, że został stworzony z myślą o małych i dużych podróżnikach. Zabiera dzieci i dorosłych w zaczarowaną podróż po Kazimierzu.

Dorota Opolska- Maksym- pedagog, nauczyciel plastyki i terapii zajęciowej. Od wielu lat współpracuje z instytucjami kultury.

Ma za sobą kilka wystaw zbiorowych, wystawę rysunków ( pastela sucha) do książki ” Powroty w Gołębskie Opłotki” m.in w Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury ” Chatka Żaka” podczas Międzynarodowych Mikołajek Folkowych w 2017 roku i KOKPIT w Kazimierzu Dolnym 2018 roku.

Od wielu lat prowadzi bloga skupiającego miłośników twórczości w wielu jego wymiarach

2016- stworzyła ilustracje do książki Agnieszki Maj” Powroty w Gołębskie opłotki” wydana przez Gminę Puławy.

2017 – zebrała i opisała historie uczestników Klubu Seniora w Gołębiu i Górze Puławskiej, czego efektem są 2 publikacje ” Ocalić od zapomnienia” wydane przez Gminę Puławy. Tu również zaprojektowała okładki.