Wernisaż wystawy „Las na jakiś czas”- Sztuka nie banalna

Galeria Centrum Kultury i Sportu w Rykach po raz kolejny stała się miejscem bardzo kameralnym i w tym przypadku „bardzo związanym z przyrodą”. W dniu 22 marca 2024 r. odbył się wernisaż wystawy „Las na jakiś czas”- Sztuka nie banalna. Tematem dzisiejszej wystawy jest las, który w swych kolorach i kształtach inspirował już nie jednego artystę.

Przedstawiamy państwu twórcę wystawy. Pan Adam „Tupz” Kopeć jest artystą, twórcą street artu oraz łukowskich murali. Jego prace to istne dzieła – malowane za pomocą farb w sprayu, przy użyciu ręcznie wykonanych szablonów i kolejno nanoszonych warstw ukazują efekt głębi i przestrzenności.

Podczas wernisażu zaprezentowano również ekspozycję unikatowych stolików autorstwa Pana Wojciecha Lecyka. Za pomocą kolorowych tafli szkła i specjalnie dociętych deseczek sklejki , po nałożeniu warstw tworzą piękny stół. Doskonale wpasowują się swoją formą i tematyką w leśną wystawę.

Dodatkowo wyświetlono prezentację z przebiegu powstawania murali zaś uwagę i zaciekawienie wśród osób obecnych na wernisażu przykuło tworzenie grafiki za pomocą sprayów i szablonów.

W magiczny świat zieleni mogą się Państwo przenieść odwiedzając naszą wystawę – dostępna jest ona do dnia 26 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy serdecznie !!!