Wystawa Fotografii Marka Nasiadki „Światłem Malowane”

Centrum Kultury i Sportu w Rykach
serdecznie zaprasza na wystawę Fotografii Marka Nasiadki „Światłem Malowane” Wernisaż odbędzie się 1 września 2023 o godzinie 17.00.
Wystawa potrwa do 2 października. Zachęcamy szkoły i osoby prywatne do odwiedzania wystawy.

Marek Nasiadka

Urodził się w Olszynie koło Lubania na Dolnym Śląsku. Dzieciństwo spędził w Janowie Podlaskim. Studiował matematykę, a następnie geografię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pracował jako nauczyciel geografii w szkołach lubelszczyzny, tam tworzył Szkolne Koła Krajoznawczo-Turystyczne. Wykładał w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie.

W swojej działalności pięknie połączył trzy pasje swojego życia: turystykę, krajoznawstwo i fotografię. Od 11 roku życia aparat zawsze towarzyszył mu w wędrówkach. Swoje fotografie wykorzystywał do ilustrowania własnych książek o tematyce krajoznawczej. Współpracował z wieloma wydawnictwami a jego artykuły i fotografie publikowane były w czasopismach: „Poznaj świat”, „Poznaj Swój Kraj”, „Kraina Bugu”, „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”.

Bierze udział wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą oraz w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, które zaowocowały wieloma nagrodami i wyróżnieniami. W 1999 roku na wystawie w Kajaani (Finlandia) otrzymał FIAP Blue Ribbon („Błękitna Wstęga” Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej).

Od roku 1998 jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) Od 2023 r. jest członkiem Fotoklubu RP. W maju został przyjęty w poczet Członków Rzeczywistych Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców i otrzymał tytuł artysty fotografa (AFRP).

https://www.facebook.com/marek.nasiadka.7

http://nasiadka.com/