FUNDACJA BGK

Projekt „Klatka po klatce” Miejsko-Gminnego Centrum Kultury został dofinansowany w ramach programu dotacyjnego „Na dobry początek” Fundacji BGK. Celem projektu jest rozwój edukacji artystycznej dzieci, poprzez organizację pracowni animacji poklatkowej przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach, w której dzieci w wieku wczesnoszkolnym będą mogły samodzielnie pod opieką wykwalifikowanego instruktora tworzyć własne produkcje filmowe metodą animacji poklatkowej.

Zadanie na celu integrację dzieci oraz naukę pracy w zespole, rozwijanie uzdolnień zgodnie z predyspozycjami oraz umiejętności komunikacyjnych i podziału pracy. Celem zadania jest nauka pracy zespołowej w trybie projektowym.

Zadanie polegać będzie na przeszkoleniu pracownika Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w zakresie metody animacji poklatkowej i tworzenia filmów oraz założeniu profesjonalnej pracowni animacji i filmu wyposażonej w sprzęt fotograficzny, wieloplan, oświetlenie oraz odpowiednie oprogramowanie do tworzenia animacji, w której odbywać się będą regularne warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat z produkcji filmowej, obejmujące cały proces powstawania filmu od scenariusza do gotowej produkcji, zakończone pokazem filmu powstałego na warsztatach.

Uczestnicy będą samodzielnie tworzyć scenariusz filmu, scenografię, postaci, zdjęcia, animować będą ruch poszczególnych scen, nagrywać będą tło dźwiękowe oraz montować sceny w fabularną całość. Ostatnim elementem będzie pokaz premierowy filmu oraz spotkanie widzów z twórcami.

Realizacja projektu odbędzie się w 2021 roku.

Projekt został dofinansowany kwotą 15 000 złotych.