Pracownia teatralna i żywego słowa

Instruktor: MARTA ŁASKA

instruktorka ds. teatru i recytacji, propagatorka żywego słowa, wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia recytatorskie o zasięgu ogólnopolskim na takich konkursach jak: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa, Ogólnopolski Turniej Sztuki Ożywiania Słowa o Laur Rodu Górków, czy Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, monodramistka, a także absolwentka XIV Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.

Jeżeli potrzebujesz miejsca, w którym obudzisz i rozwiniesz swoje umiejętności sceniczne, chcesz zdobyć nowe doświadczenia związane z teatrem, potrzebujesz popracować nad dykcją i emisją głosu, czy po prostu pragniesz się powygłupiać, wyszaleć, wyśpiewać i wytańczyć – zapraszam na moje zajęcia teatralne.

Jeżeli chcesz przekonać się czym jest recytacja, jakie są jej reguły i jak dobrze zaprezentować się na konkursie recytatorskim – zapraszam na zajęcia i konsultacje recytatorskie. Na nich porozmawiamy o doborze repertuaru, popracujemy nad wyrazem artystycznym, postawą, dykcją i emisją głosu, a także poszukamy sposobów na zaprzyjaźnienie się z bliską znajomą każdego przyszłego artysty – tremą.

Zajęcia teatralne odbywają się:

Środa – godz. 15:00 (dzieci 7-13 lat) / godz. 17:00 (dorośli)

Zajęcia recytatorskie odbywają się:

Poniedziałek- Wtorek – godz. 15:00 – 19:00

Zajęcia i konsultacje recytatorskie odbywają się indywidualnie i trwają 45 minut.

Zapisy pod nr tel. (81) 8651 616, przez maila: marta.laska@ryki.pl lub bezpośrednio w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach, ul. Warszawska 11

Pracownia prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci od 7 do 13 roku życia i dla dorosłych. Zajęcia obejmują ćwiczenia dykcyjne, artykulacyjne, ruch sceniczny, pracę z rekwizytem. Podczas warsztatów uczestnicy we współpracy z instruktorem opracowują scenografię oraz kostiumy, aby móc zaprezentować gotowy spektakl teatralny.

W pracowni odbywają się konsultacje i warsztaty recytatorskie w poniedziałki i wtorki od godz. 15.00 do 19.00 jako indywidualne spotkania trwające po 45 minut.

Są to zajęcia połączone z warsztatami przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą brać udział w przeglądach i konkursach recytatorskich.