Klub Brydżowy działa przy Centrum Kultury i Sportu w Rykach.
Spotkania brydżowe odbywają się w każde wtorki i piątki o godz. 17.00
Prezesem Klubu Brydżowego jest Kazimierz Woźniak.
Klub liczy 20 osób.
W ostatnią niedzielę każdego miesiąca organizowane są turnieje brydżowe.
W zawodach tych biorą brydżyści z terenu miasta i gminy Ryki jak i z okolic.
Na początku każdego roku kalendarzowego odbywa się Podsumowanie Roku Brydżowego o Puchar Burmistrza Ryk. Wybiera się na nim najlepszego zawodnika, który uzyskała największą ilość punktów we wszystkich turniejach każdego Roku.
Brydż to nie tyle gra karciana, ile gra logiczna z użyciem kart. To jedyna forma gry w karty, w przypadku której można organizować zawody sportowe, gdzie wyklucza się wpływ szczęścia na osiągnięty rezultat rywalizacji.
Podstawową różnicą pomiędzy brydżem sportowym (porównawczym) a towarzyskim jest to, że zagranych kart nie zbiera się na środku stołu w tak zwane „wziątki”, lecz jedynie wykłada przed sobą, aby po rozegranym rozdaniu móc swoje karty umieścić w odpowiedniej przegródce pudełka i umożliwić graczom na innym stole rozegranie tego samego rozdania z zachowaniem takiego samego układu kart. O wyniku rywalizacji nie decyduje więc liczba asów i króli, które przydzielił nam los, lecz sposób jak otrzymane walory potrafiłem wykorzystać w porównaniu do osiągnięć przeciwników grających tymi samymi kartami na innym stole. Szczęście może polegać jedynie na tym, że w danym rozdaniu trafia się na lepiej lub gorzej dysponowanych przeciwników (w turniejach przeciwników zmienia się po każdej rozegranej rundzie).
O powodzeniu w rywalizacji decyduje przede wszystkim dobra współpraca w parze. Stąd nazwa gry: „bridge”, czyli z angielskiego „most”, co ilustruje porozumienie pomiędzy partnerami, którzy wzajemną współpracą wspierają się w osiąganiu najlepszego wyniku. W brydżu istnieje specjalny zapis międzynarodowy, który umożliwia ilościowe określenie uzyskanego wyniku, a co za tym idzie porównanie osiągniętych rezultatów.