Izba regionalna

Miejsko-Gminne Centrum Kultury prowadzi wystawę stałą o tematyce regionalnej, w której prezentowane są przedmioty codziennego użytku używane dawniej w gospodarstwach domowych i obejściu. Wśród zbiorów Izby Regionalnej znajduje się zarówno wyposażenie domu wiejskiego, jak meble, wyposażenie kuchni, kołowrotki, kosze, tary, maglownice, żelazka czy kilimy, jak i narzędzia używane w gospodarstwie – sprzęt ciesielski, do obróbki lnu, chomąta, a także narzędzia pszczelarskie. W Izbie Regionalnej znajdziemy także przykłady ludowej plastyki obrzędowej – wycinanki, kwiaty z bibuły, lalki motanki, makatki, słomiane wyklejanki i inne. Odwiedzający mogą także obejrzeć regionalne stroje ludowe – ryckie oraz kszczonowskie.

Zwiedzanie Izby Regionalnej jest bezpłatne. Izba Regionalna czynna jest w godzinach pracy MGCK w dni robocze pon – pt w godz. 8.00 – 16.00.

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów etnograficznych dla grup zorganizowanych. Więcej w zakładce OFERTA EDUKACYJNA/WARSZTATY ETNOGRAFICZNE

[huge_it_gallery id=”163″]