RYCKA POTAŃCÓWKA

W dniu 16 września 2023 r. w Nowej Dąbi miała miejsce taneczna impreza „RYCKA POTAŃCÓWKA”. W ramach wydarzenia odbyły się występy artystyczne zespołów śpiewaczo-ludowych. Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół Śpiewaczy „Pelagia” z Leopoldowa, Zespół Śpiewaczy „Rososzanki” z Rososzy, Zespół „Kawęczyn” a oprawę taneczną z tańcami regionalnymi zapewnił Zespół Tańca Ludowego Ryki.

W trakcie spotkania odbyły się również konkursy na Najpopularniejsze Lokalne Słowo Gwarowe oraz na Najlepszą Przyśpiewkę Ludową.

Przy pląsach tanecznej , ludowej muzyki , w jaką wprawiła uczestników „Kapela Może Być” , nikt nie mógł się nudzić. Polki, walczyki, oberki wirowały po całej sali, wprawiając wszystkich w iście dobre humory. Dla upamiętnienia mile spędzonych chwil można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w regionalnej fotobudce.

Beneficjentem projektu Rycka Potańcówka było

Centrum Kultury i Sportu w Rykach, a Partnerami @Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Dąbi oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Dąbi.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu Potańcówki Wiejskie 2023 .